Wycinanie drzew, cięcie drzew, pielęgnacja drzew  Macalp Łódź

Firma MACALP zajmuje się profesjonalną ścinką, cięciem i pielęgnacją drzew technikami dostępu linowego. Wszyscy pracownicy wykonujący prace posiadają uprawnienia drwal-pilarz honorowane przez PGL Lasy Państwowe oraz profesjonalne szkolenia z zakresu prac w koronie drzew z zastosowaniem technik linowych. Do stawianych nam zadań podchodzimy w sposób rzetelny i profesjonalny, zgodnie z obowiązującymi zasadami BHP oraz sztuki zawodowej.
Wykonujemy wszelkie prace związane z pielęgnacja i cięciem drzew na wysokościach:

  • MODELOWANIE KORONY
  • PRZEŚWIETLENIA
  • CIĘCIA TECHNICZNE
  • CIĘCIA SANITARNE
  • CIĘCIA KOREKCYJNE
  • USUWANIE POSUSZU
  • ŚCINKA SEKCYJNA

WYCINANIE I CIĘCIE DRZEW W MIEJSCACH TRUDNO DOSTĘPNYCH Z ZASTOSOWANIEM TECHNIK LINOWYCH.

Praca z użyciem technik linowych pozwala na dotarcie do każdego punktu w koronie drzewa. Często jest to wygodniejsza i szybsza metoda niż korzystanie z dźwignic. Ponadto użycie technik liniowych umożliwia prace w miejscach, do których ciężki sprzęt nie może dojechać lub manipulowanie nim oraz praca z jego wykorzystaniem stwarza zagrożenie. Zagrożenie może się wiązać z obecnością różnych przeszkód, zabudowań czy napowietrznych lin energetycznych. Oczywiście ze względu na masę oraz gabaryty niektórych drzew czasem korzystniejsze jest użycie podnośników czy dźwigów. Podejmujemy się też także takich wyzwań, analizując uprzednio istniejące warunki i wykonując usługi według państwa potrzeb.

Dlaczego wycinać i ciąć drzewa z MACALP Łódź?

Pracownicy firmy MACALP posiadają wiedzę, doświadczenie niezbędne do wykonania prac. Dysponujemy profesjonalnym zapleczem sprzętowym, które pozwala nam sprostać większości zleceń, nawet tym najbardziej wymagającym i skomplikowanym. Mamy dostęp do parku maszynowego, ułatwiającego cięcia i wywóz drzew, na który składają się: podnośniki dźwigi rębaki frezy do pni Pomagamy w uzyskaniu zezwolenia na wycinkę, które wedle obowiązującego prawa jest niezbędne w przypadku prac przy drzewach nie owocowych starszych niż 5 lat. Profesjonalne podejście to w naszym przypadku nie tylko zapał, lecz przede wszystkim fachowe przeszkolenie, wiedza i doświadczenie. Korzystamy z dedykowanych urządzeń i zabezpieczeń do prac przy drzewach, korzystamy z odzieży antyprzepięciowej i co najważniejsze pracujemy z drzewem zgodnie z obowiązującą etyką zawodową z myślą o jego kondycję i wygląd w przyszłości.

Chcesz zlecić firmie MACALP prace dotyczące pielęgnacji, cięcia, wycinki drzew?

Z uwagi różnorodność środowisk w jakich rosną drzewa preferujemy dwie metody przyjmowania zleceń:
Zlecenie znajduje się w obrębie do 10 km od miasta Łodzi:
po kontakcie telefonicznym bezpłatny dojazd i wycena na podstawie oględzin przez przedstawiciela firmy
Zlecenie znajduje się w odległości większej niż 10 km od miasta Łódź:
na adres mailowy kontakt@macalp.pl proszę przysłać informacje:
– opis usługi jaka ma być wyceniona
– gatunek i rozmiar drzewa (obwód pnia na wysokości klatki piersiowej)
– przeszkody i budynki znajdujące się w okolicy drzewa
– czy usługa ma obejmować wywóz zrębu czy frezowanie pnia
– bardzo pomocne przy wycenie będą zdjęcia drzewa i otoczenia z dalszej perspektywy

Jeśli macie państwo jakieś pytania dotyczące prac na drzewach znajdujących się na waszym terenie, zapraszamy do kontaktu. Usługi na drzewach wykonujemy w obrębie województwa łódzkiego.